Контроль диких тварин
Засоби контролю тварин призначені для доставки різних препаратів. Це є: ліки, вітаміни, вакцини, інші засоби для іммобілізації. Робоча відстань від 1 до 50 м та більше. Це залежності від шприців, їх розміру (об’єму) та шприцеметів, що використовуються.
Можливість вводити ін’єкційні препарати на відстані має деякі переваги при роботі з дикими, сільськогосподарськими та екзотичними тваринами.
Найбільш поширені напрямки використання дистанційного контролю:
- переселення,
- контрацепція,
- вакцинація,
- лікування,
- відбір ДНК,
- маркування,
- відслідковування тощо.
Важливим фактором при виборі систем дистанційної доставки є стан завантажувально-розвантажувальних потужностей. В багатьох господарствах немає приміщень. Або ж вони не функціонально пристосовані, знаходяться далеко від тварин, які терміново потребують догляду та контролю. В такому випадку ви змушені працювати в польових умовах. І тому саме для цього існує система дистанційного контролю та доставки ліків тваринам. Хоча дистанційна доставка зазвичай використовується для доставки препаратів, що іммобілізують, але насправді її найбільша цінність полягає в здатності проводити лікування без небезпеки іммобілізації. Крім того, незважаючи на свої переваги, системи віддаленої доставки пов’язані з певними ризиками. Особливо якщо з обладнанням неправильно поводяться або його обслуговують неналежним чином. Перш ніж використовувати будь-яку систему віддаленої доставки, переконайтеся, що у вас є відповідне обладнання для роботи і ви маєте необхідну підготовку.
Важлива співпраця з ветеринаром по використанню ін’єкційних препаратів!
Найбільша перевага дистанційного контролю полягає в можливості іммобілізації та лікування з мінімальним стресом для тварин. Обладнання для гуманного контролю та лікування тварин також знижує ризик випадкового травмування людини. Однак, при цьому працівники залишаються на безпечній відстані від пораненої чи переляканої тварини.
Це також захищає тварину від травм — вона з меншою ймовірністю битиметься, тікатиме або чинитиме опір під час процесу. Однак недолік знань та використання невідповідних інструментів та методів може призвести до серйозної травми або навіть загибелі тварини.
Навіть при належній підготовці деякі ризики все ж таки існують:
- Може статись збій або несправність обладнання.
- Ветеринарний шприц може не повністю або частково ввести препарат. Це призведе до недостатнього лікування (знерухомлення) тварини. Шприц може відскочити від тіла тварини. В результаті препарат не буде введено. Це злякає тварину і вона втече на не досяжну для пострілу відстань.
- Ви можете випадково ввести препарат іншій тварині або людині. І це може призвести до серйозних наслідків.
Зменшити ці ризики наступним чином:
- Правильний вибір обладнання для ваших умов.
- Технічне обслуговування та очистка інструментів відповідно до рекомендацій.
- Тренування до тих пір, поки ви не навчитесь влучати у необхідну зону для конкретного виду тварин. Але важлива правильна потужність і швидкість пострілу.
В підсумку, пам’ятайте, що будь-яка ветеринарно-медична процедура є ризикованою! Але завжди є можливість зараження місця ін’єкції. Існує також ризик ускладнень при іммобілізації. Це може пригнічувати фізіологічний стан тварини, тому завжди потрібен поряд кваліфікований ветеринар для реагування у таких ситуаціях. Контроль диких тварин повинен бути професійним!
Ми допомагаємо та консультуємо при виборі правильних і необхідних товарів та препаратів, користуванню ними, як реагувати на непередбачені ситуації, що можуть виникати в процесі роботи.