Шприци, інструкції

Про шприци

 Спеціалізоване обладнання для відлову, представлене в нашому магазині має широке застосування у мисливських господарствах, ветеринарії, звірівництві, оленярстві та інших галузях при роботі з різними видами диких і домашніх тварин, а також деяких видів птахів. Ін’єкції проводяться дистанційно, використовується спеціальний ветеринарний шприц або літаючий дротик (ще їх називають літаючий шприц, дротик з транквілізатором).

Ветеринарий шприц

Рекомендації по підбору ветеринарного шприца саме для вашої ситуації:

  • розмір шприца визначається розрахунками ін’єкції та дозування, яке призначає ветеринар виходячи з розміру, ваги та інших особливостей тварини;
  • довжина канюлі (голки) визначається товщиною шкіри тварини та м’язовою масою, в яку буде введено ін’єкцію. Попадання в жирову тканину або фасцію сповільнює всмоктування препарату і тварина не реагуватиме на ін’єкцію, як очікувалось;
  • не використовуйте ветеринарний шприц, який перевищує ваше дозування;
  • якщо у шприці залишився порожній простір, ін’єкційний препарат може витекти.

Будова шприца:

  1. голка (з канюлею);
  2. корпус;
  3. стабілізатор польоту (хвостовик).

Голка

Довжина: від 0,95 до 5 см.

Тип введення ін’єкцій: підшкірно та внутрішньом’язово.

  • Для підшкірних ін’єкцій вам знадобиться канюля з мінімальною довжиною. Виробник пропонує 0,95 см, що забезпечить ідеальне підшкірне введення.
  • Для внутрішньом’язового введення препарату найкраще обирати довжину канюлі від 1,3 до 5 см, виходячи з фізичних характеристик тварини.

Тип гарпуна: гелевий, металічний, без гарпуна.

  • При дистанційній ін’єкції ліків, вакцини та інших препаратів тваринам рекомендується використовувати шприци з гелевими комірцями (зелені або червоні). Дані гелеві комірці на голках зроблені таким чином, що при потраплянні в тканини тварини, після введення препарату, під впливом температури тіла гель розсмоктується. Шприц самовільно випадає через деякий час.
  • При знерухомленні (іммобілізації, седації) тварини транквілізаторами також рекомендується використовувати шприци з металічним гарпуном. Це забезпечує точну доставку препарату в тіло тварини та подальший її пошук та ідентифікацію.
  • При виборі фіксації з металічним гарпуном слід зробити невеликий надріз у тілі тварини для видалення шприца.
  • Крім того, доступний варіант шприців без будь-яких гарпунів.

Кількість отворів у голці: 1 і 3.

  • Більшість ветеринарних шприців мають один вихідний отвір на кінці канюлі.
  • Якщо необхідно ввести густий ін’єкційний розчин, можна розглянути варіант Tri-port (фото). Голка має три вихідні отвори: один на кінці канюлі та два по боках. Це дозволяє густим ін’єкційним препаратам одночасно проникати в більшу частину тканини тварини для швидшого всмоктування в кровотік.

    Корпус

    ветеринарного шприца-ін’єктора виготовлений із двох видів матеріалу: пластик (полімер) та алюміній. Однак, матеріал корпуса шприців обох видів матеріалу однаково якісний.
  • шприци в об’ємі 0,5 — 2 мл поставляються в пластиковому (полімерному) корпусі;
  • корпус шприців 3 -10 мл з алюмінію має лазерне гравіювання з об’ємом ємності для ін’єкційних препаратів. Розмір шприца визначається розрахунками ін’єкції та дозування.  Дозу зазвичай призначає ветеринар виходячи з розміру, ваги та інших особливостей тварини;

Стабілізатор польоту (хвостовик)

Виготовлений із матеріалу яскравого кольору.  Ось чому це дозволяє швидко ідентифікувати шприц у тварині.

Принцип дії ветеринарного шприца: у хвостовику знаходиться система спрацювання шприца — пороховий заряд, пружина та клапан. При попаданні шприца в тіло тварини від різкої його зупинки спрацьовує штовхач поршня (пружина). Під тиском порохових газів поршень спрацьовує, миттєво вприскуючи розчин препарату в м’язові тканини.

Саме ця система доставки ліків переважає над іншими та забезпечує 100% введення препарату.

Виробник також пропонує спеціальні шприци для іншого призначення. Найбільш актуальні: для відбору ДНК, маркувальний шприц, шприци для відлякування.

Важливо мати багаторазовий шприц тренувальний, щоб відпрацювати точність пострілу та ідеальну  швидкість удару.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *